LaciQ

LaciQ

my e-mind

LaciQ's weblog
  hlavne o developerstve, mobilných telefónoch, autíčkach, počítačoch, programovaní a webdizajne ...

D1 Považská Bystrica alebo kade vlastne tá diaľnica pôjde

[2008/01]

Diaľnica cez Považskú bystricu. Dovolím si tvrdiť že nočná mora a zároveň obrovský sen vodičov, ktorí viackrát v týždni absolvujú trasu cez tento mediálne najznámejší úsek diašnice D1, ktorá by raz v budúcnosti mala spojiť Bratislavu s Košicami. Aj keď ja osobne budem považovať sa obrovský úspech spojiť aspoň BA so ZA.
Úsek Bratislava - Žilina je z hľadiska všetkých faktorov úsek s najhustejšiou premávkou. Absolútne najhustejší je Bratislava - Trnava ale to len na 40tich kilometroch. Často čítam články, ktoré píšu pravdepodobne odporcovia hlavne žiliny a okolia, že prečo sa nebuduje južný variant rýchlostných ciest na Zvolen atď atď. Niekto asi nemôže zniesť že Žilina sa stáva významným mestom, hlavne z pohľadu polohy a dopravnej dostupnosti.
Na jeseň som trasu Stará Turá - Žilina absolvoval niekoľkokrát týždenne a minimálne polovicu krát som si odstál asi hodinovú kolónu vďaka považskej. Jeden piatok som išiel na pohovor, vyrazil som o hodinu skôr, aj tak som prišiel o polhodinu neskôr. Bol som milo prekvapený keď pani z HR mala pre túto situácia pochopenie, "považská" povedala s úsmevom na tvári. V súčastnosti mám už v ZA prechodné bydlisko a tento kritický úsek sa nachádza presne medzi mojimi dvoma domovami.
Výstavba D1 v považskej má samozrejme aj veľa odporcov a keď niekto vyhlasuje, že bude mať obrovský tridsať metrový pilier od diaľnice priamo v záhrade, sa pravdepodobne snaží iba zviditeľniť, pretože takáto vec sa týka iba pár domov. Mna najviac zaujal názor dlhoročného obyvateľa centra považskej, ktorý povedal že nech to bude akokoľvek, hlavne aby to bolo čo najskôr, pretože čokoľvek bude lepšie ako teraz.
A najhlavnejší dôvod prečo prinášam tento krátky súhrn je, že mám pocit o slabej technickej informovanosti o tomto projekte. Ťažko sa vyhľadávajú články/obrázky s vizualizáciami a návrhmi diaľničného úseku cez považskú... Ja už sa ho neviem dočkať.


Prehľad možných variantov diaľničného prepojenia Sverepec - Vrtižer


Vizualizácia esktakádových prepojení ponad mesto


Vizualizácia strediska údržby, nachádzujúceho sa pri budúcej križovatke


Vybraný variant V2a, ktorý sa bude realizovať


Zobrazené x
Keytagy
  • D1
  • bystrica
  • developerstvo
  • dialnica
  • homepage
  • laciq
  • povazska
  • sverepec
  • vizualizacie
  • vrtižer
Najčítanejšie
All rights reserved! laciq@itcs.sk ICQ 243-137-153